mrt
17
2018

Dwarsverbanden: ik was een hippie

Author // frits_tromp1
Posted in // Modern Times

Toen Elly en Rikkert Zuiderveld als hippies door het leven gingen, waren ze nauw bevriend met de CCC Inc.-mannen in de commune in Neerkant. Geen wonder dus, dat Ernst Jansz in 1998 werd uitgenodigd voor een ‘nieuwe opname’ van Elly & Rikkert. Jansz had een bijdrage in het nummer Wat Geweest Is, in de tweede stem in het refrein en de wasbord en rode accordeon.
Na de commune speelde Jansz ook bij Doe Maar. En in de begeleidingsband van Boudewijn de Groot. In beide muziekgroepen maakte hij muziek met gitarist en bassist Henny Vrienten, een ‘commercieel genie’. Die muziek-commerciële genialiteit van Vrienten uit zich onder meer in de gelegenheidsformaties, die hij mede bemand.
Zo vormde hij in 2008 met Frank Boeijen en Henk ‘Nits’ Hofstede de supergroep Aardige Jongens. En vandaag de dag gaat Vrienten de theaters langs met de Vreemde Kostgangers, een groep met George Kooymans van Golden Earring en Boudewijn de Groot.
Boudewijn de Groot zong het nummer Meester Prikkebeen met Elly Nieman, die niet veel later trouwde met Rikkert Zuiderveld. Toen Elly & Rikkert in 1998 dertig jaar actief waren, werd een nieuw duet opgenomen tussen Boudewijn en Elly: Dromer. Een nummer dat op de dubbelaar 30 jaar onderweg vrijwel daarna wordt opgevolgd door Wat Geweest Is met Jansz.
Ik was een hippie? Misschien ben je nooit hippie-af.

Tags // , , , , , , , , , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.