sep
27
2022

Jesus Christ Superstar

Author // frits_tromp1
Posted in // Ds. van Zanten

Albert Verlinde en Ivo van Hove werken voor de tweede keer samen aan een theaterproductie. Na het succes van LAZARUS maken zij een nieuwe versie van het bekende Jesus Christ Superstar. De regie van de iconische rockopera is in handen van de Belgische regisseur.
Het is een droom van Van Hove om de musical, die ooit door Tim Rice en Andrew Lloyd Webber werd gemaakt in 1972, te regisseren. De originele musical is acht jaar onafgebroken te zien geweest op het Londense West End en was toentertijd de langstlopende musical ooit.
Op Broadway werd de voorstelling genomineerd voor vijf Tony Awards. Daarnaast is het verhaal twee keer verfilmd.
Van Hove is sinds 2001 directeur van Internationaal Theater Amsterdam. Hij regisseerde onder andere Angels in America, The Fountainhead, De stille kracht, Een Klein Leven en Age of Rage.
Zijn producties spelen onder meer in New York, London, Chili, Argentinië, Moskou, Sydney en Taipeh. Hij heeft verschillende prijzen in ontvangst mogen nemen voor zijn werk; onder meer een Tony, Olivier Award, Musical Award en de Johannes Vermeerprijs.
De nieuwe versie van Jesus Christ Superstar gaat 21 januari 2024 in première in het DeLaMar Theater in Amsterdam. Daarna reist de voorstelling langs twintig Nederlandse theaters.
Van Hove en Verlinde werkten in 2018 al eerder samen toen ze de David Bowie-musical LAZARUS maakten. In de musical speelden Nederlandse acteurs, maar de liedjes bleven wel Engelstalig. De casting voor Jesus Christ Superstar wordt later dit jaar bekendgemaakt.

Bron: Nu.nl

Tags // , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.