jul
15
2020

Queen (1973)

Author // frits_tromp1
Posted in // Modern Times

Deze week was het 47 jaar geleden dat het debuut-album van Queen verscheen. Een titelloos album, of zoals de Engelstaligen het zeggen: a selftitled album.
Het was de periode dat Queen zich vooral richtte op hardrock. Een mooi album, een prima debuut. Vanwege bijvoorbeeld Keep Yourself Alive, met de drum- en gitaarsolo’s. Een vroege versie van Seven Seas Of Rhye.
Een stevige gospelrock met Jesus.
En een heuse cover. Doing All Right was namelijk een liedje van Smile. Deze band bestond uit bassist Tim Staffel, drummer Roger Taylor en gitarist Brian May. De drummer en gitarist vormden later het motorblok van Queen.
Nog steeds, eigenlijk.
Een goede reden om de elpee met paarse hoes weer eens te draaien. En op zoek naar dat flauwe grapje: de bassist John Deacon, de benjamin van de band (omdat hij de jongste in leeftijd is én als laatste bandlid is toegevoegd) staat vermeld als Deacon John.
Diaken Jan
Gewoon, leuk, geintje.

Tags // , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.