mei
27
2021

Training specialisatie GV thuis

Author // frits_tromp1
Posted in // Ds. van Zanten

In het kader van het landelijke GV-thuis project is begin dit jaar een training ‘specialisatie geestelijk verzorgers thuis’ ontwikkeld, waarop iedere geïnteresseerde geestelijk verzorger kon intekenen. In zeer korte tijd waren de beschikbare trainingsdata voor 2021 vol geboekt. Dat betekent dat veel geestelijk verzorgers ‘in de wachtrij’ staan. Daarom biedt Reliëf nu een aanvullende mogelijkheid aan.
Een Centrum voor Levensvragen (CvL) kan deze training ‘intern’ opzetten door zelf een groep (maximaal twaalf geestelijk verzorgers) te organiseren die deze driedaagse wil volgen. Groot voordeel is dat de studiegenoten die in elkaars regio werkzaam zijn elkaar kunnen stimuleren, op weg kunnen helpen én samen plannen kunnen maken. De training is dan niet door VWS gesubsidieerd. Dat betekent dat een CvL dan zelf de opdracht heeft de training te financieren. Vanzelfsprekend kunnen ook deelnemersgelden worden gevraagd.
Een CvL stelt de groep – minimaal acht, maximaal twaalf – samen, regelt een trainingslocatie of kiest ervoor de training digitaal te laten plaatsvinden en maakt met de trainers Marjo van Bergen en Wout Huizing concrete afspraken over data, tijd en locatie. De interval tussen de trainingsdagen is tussen de vier en zes weken.
Inmiddels is de eerste training met tien deelnemers afgerond. Uit de evaluatie komt naar voren dat 75% de training ‘goed’ vond en 25% ‘uitstekend’. Dezelfde score is er voor de trainers, Marjo van Bergen en Wout Huizing. “Een must voor een geestelijk verzorger thuis, deze training,” merkt een deelnemer op. Een ander noemt het een ‘praktisch praktijkgericht aanbod’ en ‘een nuttige en zinnige ondersteuning bij het opzetten van je praktijk Geestelijke Begeleiding Thuis’.

Bron: Reliëf, christelijke vereniging van zorgaanbieders

Tags // , , , , , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.